Aktuality
  • STARLED5 NX má 160.000 lx
  • Elixair E600 - nová jednotka na dekontaminaci vzduchu
  • Svítidlo STARLED3 NX nově s nastavením barevné teploty

Aktuality

10. 11. 2020
Revoluční výsledek testu v boji proti nemoci COVID-19.
Výrobce jednotek pro dekontaminaci vzduchu Genano zadal finskému technickému výzkumnému středisku VTT Technical Research Centre of Finland Ltd. provést studii o tom, jak účinné jsou jeho jednotky proti virům, jako je COVID-19, ve vnitřním vzduchu.
Tato nová vědecká studie je první svého druhu ve Finsku a výsledky, zveřejněné 10. 11. 2020, předčily všechna očekávání: za ne více než 15 minut bylo odstraněno téměř 90% částic viru přenášeného vzduchem a za pouhé dvě hodiny byl vzduch vyčištěn až z 99,999%.
Účinnost se zkoumala u jednotek Genano 5250M a Genano 350.
20. 10. 2020
Dekontaminační jednotka Elixair E 400, která zabíjí koronaviry, čistí vnitřní vzduch v domácím prostředí, v ordinacích, v kancelářích či jednacích místnostech.
Technický list viz CLEAN-ROOM-CONCEPT, část 4.
15. 5. 2020
V pátek 15. 5. 2020 jsme v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze uvedli do provozu a předali k užívání mobilní jednotku k dekontaminaci vzduchu Genano 5250M.
Účelem jednotky je eliminovat ze vzduchu všechny nečistoty (prach, plísně, kvasinky, mikroby). Tedy nejen zachytit, ale i nenávratně zničit.
Jednotka tak bude pomáhat zejména proti šíření nemoci COVID-19 a také proti ostatním onemocněním šířeným vzduchem.
3. 4. 2020
Podívejte se prosím na přiložené video o chování mikročástic ve vzduchu. Velmi dobrý nástroj k vysvětlení přenosu infekčních nemocí přenášených vzduchem.
Video natočilo NHK WORLD-JAPAN
https://www.youtube.com/watch?v=H2azcn7MqOU
1. 3. 2020
Finská společnost Genano vyvinula jedinečnou metodu dekontaminace vzduchu, která ničí a odstraňuje dokonce i částice nano velikosti až do 0,003 μm (3nm) ze vzduchu uvnitř budov.

K zabránění šíření infekcí během poskytování zdravotnických služeb jsou nezbytné postupy kontroly infekce včetně pracovních postupů, protokolů a kontrol, hygieny životního prostředí, filtrace vzduchu a vhodného používání osobních ochranných prostředků (OOP). Ale v případě nedávného ohniska koronaviru (2019-nCoV) je včasná detekce a izolace potenciálně infekčních pacientů nezbytná, aby se zabránilo zbytečné expozici mezi pacienty, zdravotnickým personálem a návštěvníky zdravotnického zařízení.
Čínské orgány bojující proti vypuknutí nákazy koronavirem (2019-nCoV) postavily v krizových oblastech nemocnice a modernizovaly svou lékařskou infrastrukturu, protože tradiční metody čištění vzduchu jsou nedostatečné k tomu, aby vzduch čistily od mikroorganismů. Nejčastěji používané vláknové HEPA filtry jsou bezmocné proti mikrobům, které mají velikost menší než 0,3 μm. Bohužel, koronavir (2019-nCoV) je jen o něco větší než 0,1 μm.

Genano nedávno dodal více než 200 jednotek pro dekontaminaci vzduchu do nemocnic v provincích Jiangsu, Hubei a Guangdong v Číně, které potřebovaly naléhavě vybudovat izolační místnosti pro pacienty infikované koronavirem (2019-nCoV).
Dříve byly dekontaminační jednotky Genano použity v saúdskoarabských nemocnicích pro izolační místnosti a jiná zdravotnická zařízení v ohnisku MERS (2012), kde byly schopni léčit pacienty bezpečně a bez rizika kontaminace.
27. 2. 2020
Technologie Genano nejen zachycuje viry a bakterie jako vzduchové filtry, ale tyto nanočástice také zabíjí, čímž se eliminuje riziko nákazy samotným zařízením. Dekontaminační jednotky vybavené sadou podtlaku Genano Air Kit jsou nejrychlejším a nákladově nejefektivnějším způsobem rychlého zřízení izolačních místností - flexibilně podle potřeby, jak prokázaly ohniska jako MERS a COVID-19.
1. 1. 2020
Italská firma ACEM představila na veletrhu MEDICA v Düsseldorfu nové vyšetřovací svítidlo. Nabízí ho ve dvou verzích a několika barevných variantách.
ACEMST1.1 - s jednou LED diodou
ACEMST1.3 - se 3 LED diodami. Tato verze nabízí vynikající světelné podmínky a plynule volitelnou teplotu barev.

2012 © HOSPITAL ENGINEERING CZ, s.r.o., Palackého třída 1644/8, 612 00 Brno